8. maj – 13. maj 2017
Največja mednarodna mreža žensk ALL Ladies League (ALL), ki povezuje preko 40.000 žensk po vsem svetu, v ponedeljek odpira eno največjih ženskih konferenc v New Delhiju Women Economic Forum, kjer pričakujejo preko 2.000 udeleženk in udeležencev. Šest dnevna globalna konferenca, poleg poslovnega vidika, stremi tudi k ekonomskemu opolnomočenju žensk za močnejše voditeljske vloge.
Konference se bo pod pokroviteljstvom Združenja Manager in All Ladies League Slovenia udeležilo več slovenskih managerk, med njimi tudi izvršna direktorica združenja Sonja Šmuc, avtorica prve slovenske knjige o voditeljstvu Sonja Klopčič in ustanoviteljica povezovalnega središča Envir ter predsednica ALL Ladies League za Slovenijo Andreja Cepuš.
Dosežke in izzive Slovenije, zlasti na področju ženskega voditeljstva, bodo na konferenci predstavljale ministrica za razvoj, strateške projekte in kohezijo Alenka Smerkolj, Andreja Cepuš in članici Združenja Manager, Sonja Šmuc ter Sonja Klopčič. Predstavnice Slovenije, kot ene izmed 10 najvišje uvrščenih držav na svetu po uravnoteženost spolov na vodilnih mestih – Svetovni gospodarski forum (WEF) jo po enakosti med spoloma uvršča na 9. mesto, bodo na konferenci spregovorile tudi o pomenu žensk v gospodarstvu in izzivih na področju spolne neenakosti.
O Women Economic Forum in ALL Ladies League
Women Economic Forum (WEF) je del ALL Ladies League (ALL), največje mednarodne mreže žensk po svetu in edine take globalne ženske zbornice, ki povezuje navdihujoče ženske iz vseh (ALL) držav in kultur. Globalna predsednica obeh je Dr. Harbeen Arora, predsednica za Slovenijo pa je od maja 2016 Andreja Cepuš, lanska udeleženka WEF, ki je Slovenijo lani tudi umestila v ALL mrežo in prevzela predsednice ALL Ladies League za Slovenijo.
WEF je kot del ALL Ladies League globalna konferenca, ki spodbuja polnomočen dialog in povezave med ženskami, predanimi delovanju za konstruktivne spremembe iz vseh področij življenja.
Glavni WEF dogodek je vsako leto v Indiji. Globalna konferenca traja 6 dni in je mnogo več kot le še ena poslovna konferenca. Stremi namreč k ekonomskemu opolnomočenju žensk za močnejše voditeljske vloge, omogoča močno globalno izpostavljenost in dostop do mednarodnih kontaktov z namenom podpore mednarodnega širjenja poslovanja, zbiranja sredstev, spodbujanja novih start-upov, dostopa do znanj in novih trendov v tehnologiji in inovacijah, omogoča kreativno sodelovanje, ipd. Priložnost mreženja z ženskami, moškimi, posli, podjetji ter organizacijami je toliko večja, saj na WEF 2017 pričakujejo več kot 2000 ljudi iz povsod po svetu (maja 2016 je konferenca gostila okoli 1000 udeležencev iz 107 držav po svetu). Ob mreženju udeležence vseh šest dni navdihujejo eni najuspešnejših svetovnih podjetnikov, voditeljic ter voditeljev, govornikov, diplomatov, oblikovalcev politike, mnenjskih vodij in strokovnjakov iz različnih področij. Pozabljeno ni niti na ‘manj srečne’ ženske in moške, ki jim omogočajo vidnost in podpirajo na poti opolnomočenja ter navdiha pri lastnih podjetniških korakih, kar je dodana vrednost te konference.
Glavna tema WEF 17 je ‘ Ustvarjanje, inoviranje, razumevanje in vodenje prihodnosti.’ (Tokratna agenda bo pospremljena v širokem obsegu s kar 36 vertikalnimi temami ter petimi stebri, namenjenimi B2B, korporativnim predstavitvam, predstavitvam držav, delavnicam in start-upom/podjetništvu, v sklopu celote pa se bo odvilo 498 sej/predavanj.)
Priložnost, ki smo jo prepoznali za ustvarjanje širše slovenske zgodbe, je zagotovo v združevanju naših moči in znanj, da skupaj podelimo svojo usmeritev, znanje ter vizijo in se umestimo med globalne vodilne akterje – kot ena od top desetih držav v svetu po uravnoteženosti spolov na vodilnih mestih in dežela, ki omogoča odlična izkustva – narave, ljudi, pristnosti, znanj, rasti in razvoja, inovativnosti ter ustvarjalnega potenciala. Za več informacij ali če bi se nam želeli pridružiti v Indiji prihodnje leto, pišite na: andreja.cepusa@aall.in